Nowość
Status: Dostępny

LEK

Septogard 1,5 mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej, 30 ml

Hamuje ból i obrzęk jamy ustnej i gardła

Septogard 1,5 mg/ml aerozol do stosowania w jamie ustnej dla dzieci i dorosłych. Hamuje ból i obrzęk przy bólu gardła, jamy ustnej oraz dziąseł i zębów.

8,59 zł

Darmowa wysyłka od 199,00 zł
Dostawa 1-2 dni.

Informacje o produkcie

Opis

Septogard 1,5 mg/ml aerozol na ból gardła

Septogard 1,5 mg/ml to produkt leczniczy w aerozolu przeznaczony dla dorosłych i dzieci. Zawiera benzydaminy chlorowodorek  stosowany w leczeniu wielu bolesnych zaburzeń jamy ustnej lub gardła.

Skład

Co zawiera lek Septogard

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek (1,5 mg na 1 ml leku). Każda dawka aerozolu zawiera 0,225 mg benzydaminy chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: glicerol, etanol (96%), metylu parahydroksybenzoesan (E 218), sacharyna sodowa (E 954), sodu wodorowęglan, polisorbat 20, aromat miętowy SC-5230-AT (maltodekstryna i mentol), woda oczyszczona.

Wskazania

W jakim celu się go stosuje?

Lek Septogard jest stosowany w leczeniu wielu bolesnych zaburzeń jamy ustnej lub gardła, takich jak:

  • owrzodzenia w jamie ustnej,
  • ból gardła,
  • ból wnętrza jamy ustnej lub dziąseł,
  • ból zęba.

Działanie

Lek Septogard zawiera substancję czynną benzydaminy chlorowodorek, który należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ).

Dawkowanie

Jak stosować lek Septogard? 

Zalecana dawka to:

  • dorośli, młodzież i osoby w podeszłym wieku: od 4 do 8 dawek aerozolu, od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5-3 godziny;
  • dzieci (w wieku 6-12 lat): 4 dawki aerozolu, od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5 - 3 godziny; 
  • dzieci w wieku poniżej 6 lat: 1 dawka aerozolu na każde 4 kg masy ciała, maksymalnie 4 dawki, od 2 do 6 razy na dobę, nie częściej niż co 1,5 - 3 godziny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Septogard?

Jeśli pacjent ma uczulenie na benzydaminy chlorowodorek lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Przechowywanie

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działania niepożądane

Niektóre działania niepożądane mogą być ciężkie. Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych poniżej działań niepożądanych, należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się na najbliższy oddział ratunkowy:

  • Ciężkie reakcje alergiczne, których objawy mogą obejmować trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej lub ucisk w klatce piersiowej i (lub) zawroty głowy/omdlenia, silne swędzenie skóry lub wypukłe grudki na skórze, obrzęk twarzy, warg, języka i (lub) gardła, które mogą potencjalnie zagrażać życiu.
  • Niezbyt często (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 100 osób): drętwienie i (lub) pieczenie w jamie ustnej i (lub) w gardle.
  • Bardzo rzadko (mogą wystąpić u mniej niż 1 na 10 000 osób): trudności w oddychaniu i świszczący oddech, świąd, wysypka na skórze, nadwrażliwość na światło (skóra staje się bardziej wrażliwa na światło słoneczne niż zazwyczaj, co skutkuje swędzącą, czerwoną, łuszczącą się wysypką, niekiedy z pęcherzami).
  • Częstość nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): zaczerwienienie lub obrzęk skóry, reakcja alergiczna (nadwrażliwość).

Stosowanie innych leków

Lek Septogard a inne leki

Należy poinformować lekarza, lekarza dentystę lub farmaceutę o wszystkich lekach jakie pacjent przyjmuje, przyjmował ostatnio lub planuje przyjmować, również tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, lekarza dentysty lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek Septogard nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ostrzeżenia

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Septogard należy zwrócić się do lekarza, lekarza dentysty lub farmaceuty:

  • jeśli w przeszłości pacjent chorował na astmę lub choroby alergiczne;
  • jeśli pacjent ma uczulenie na kwas acetylosalicylowy lub inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

W przypadku braku pewności, czy którykolwiek z powyższych punktów dotyczy pacjenta, przed rozpoczęciem stosowania leku Septogard należy porozmawiać z lekarzem, lekarzem dentystą lub farmaceutą